MANIKÚRA KROK ZA KROKEM

 

Správný postup v péči o své ruce si snadno osvojí i úplné začátečnice. Budete potřebovat bezacetonový odlakovač, pilník a leštičku, tyčinku z pomerančového dřeva za nehtovou kůžičku, tělový peeling, olej na nehtovou kůžičku a pochopitelně krém na ruce.

 

Krok 1 – Odstraňte starý lak
Profesionálové doporučují používat výhradně odlakovač bez obsahu acetonu, který tolik nevysušuje. Pokud však nemůžete takový sehnat, sáhněte po odlakovači doplněného o vitamín E a aloe vera.

Krok 2 – Zapilujte nehty
Pořiďte si skleněný, papírový nebo multifunkční s leštičkou v jednom.

Krok 3 – Dopřejte si lázeň
Na tři minuty ponořte své ruce do vlažné vody s kapkou tekutého mýdla a vonného oleje. Samotná mýdlová voda by celé ruce příliš vysušila, proto si navykněte používat esenciální olej. Ten nejen kůži příjemně provoní, ale také vytvoří ochrannou vrstvu. Pokud nemáte doma lahvičku s vonným olejem, použijte obyčejný dětský olejíček či olivový z kuchyně.

Krok 4 – Ošetřete kůžičku
Po vysušení rukou ručníkem ještě neodkládejte olejíček, nyní přišla jeho další chvíle. Naneste vždy kapku na každý nehet a jeho kůžičku, kterou poté jemně zatlačte s pomocí tyčinky z pomerančového dřeva. Kovové nástroje patří do rukou jen profesionálům, pracujete-li s nimi, tak velmi opatrně.

Krok 5 – Vyhlaďte pokožku
Nyní přichází na řadu odstranění odumřelých a suchých buněk, na které zvláště ruce velmi trpí. K tomu vám skvěle poslouží běžný tělový či pleťový peeling. Pokud vám však zrovna došel, udělejte si domácí verzi ze soli a trochy olivového oleje. Pokud si zajdete na manikúru, požádejte manikérku v tomto bodě o parafínovou masku, jakou si dopřávají profesionální modelky.

Krok 6 – Namasírujte se
Naneste na ruce krém na ruce s obsahem vitamínu E a nešetřete na množství. Pěkně celé ruce až po lokty masírujte tímto krémem. Nevynechejte jediné místečko, zvláštní pozornost věnujte nehtové kůžičce, na kterou klidně přidejte extra dávku krému.

Krok 7 – Péče o nehty
Po pečlivé ošetření pokožky se věnujte již jen nehtům. Leštičkou vyhlaďte jejich povrch, tímto krokem je zároveň důkladně promasírujete a prokrvíte je.

Pokud již nechcete nanášet lak, máte manikúru za sebou. Jinak pokračujte dalšími kroky.

Krok 8 – Pryč s mastnotou
Vezměte vatovou tyčinku namočenou do odlakovače a odstraňte z povrchu nehtů veškerou mastnotu. Nakrémované nehty se totiž nekamarádí s lakem na nehty. Druhým koncem vatové tyčinky vyčistěte také prostor od nehty. Pozor, aby tyčinka byla dostatečně obalená vatou, jinak by se její plastová část mohla rozleptat.

Krok 9 – Posilujte nehty
Místo tradičního bezbarvého laku se naučte používat zpevňovač nehtů. Tato vrstva také ochrání nehty před pigmenty barevného laku. Zvláště tmavé laky dokáží na nehtech zanechat trvalé skvrny, proto tento krok nikdy nevynechávejte.

Krok 10 – Vybarvěte se
Po zaschnutí podkladové vrstvy aplikujte dvě vrstvy barevného laku. Každou z nich nechte řádně zaschnout. Případné nedokonalosti kolem nehtů odstraňte odlakovací tyčinkou.

Krok 11 – Jdeme to finále
Poslední tečku v dokonalé manikúře představuje vrstva vrchního laku. Ten můžete aplikovat i mezi jednotlivými manikúrami, abyste nehtům dodala zářivý lesk. Nechte poslední vrstvu dokonale zaschnout a můžete se těšit z perfektních rukou.

 

 Nahoru 

Pilníky

 

Hrubost pilníku - číslo udává počet zrnek na 1 cm2. Čím vyšší číslo, tím je pilník jemnější.

 

180 - jemnější pilník, vhodný na zkracování přírodních nehtů, na zdrsnění povrchu přírodního nehtu před modelací,

na jemné úpravy nehtů.

200 - jemný pilník k dolešťování, k úpravě a peelingu přírodních nehtů a na "otevření" nehtů při japonské manikúře

240 - nejjemnější pilník , vhodný na upravování přírodního nehtu.

 

80 - nejhrubší pilník, používá se na rychlé zbroušení materiálu při doplňování gelových nehtů a na odstranění zdobení

100 - používá se na rychlé zbroušení materiálu při doplňování gelových nehtů, na odstranění zdobení a na zkracování délky.

Buď vítán každý, a v každém okamžiku, kdykoli k nám zavítáš